CE Sınıfı Tır Ehliyeti hakkında detaylı burada!

Tır Ehliyeti gerekli evraklar

Ana Sayfa » Sıkça sorulan sorular » Tır Ehliyeti gerekli evraklar

Tır Ehliyeti gerekli evraklar

Tır ehliyeti almak için bir takım önşartlar vardır bunları ve tır ehliyeti gerekli evraklar listesini tamamlamanız gerekmektedir. (Önşartlar için tıklayınız) Gerekli evraklar aşağıda madde madde listelenmiştir. Fark ehliyeti yapmak isteyen kursiyerlerimiz için ayrıca fark yapacağı ehliyetin fotokopisi veya sertifika fotokopisi istenmektedir. Aşağıdaki listelenen evraklarla ilgili sormak istediğiniz sorular cevap vermekten memnuniyet duyarız. Ümraniye 0216 634 35 38 ve Dudullu 0216 420 50 50 numaralı telefonlardan detaylı bilgi alabilirsiniz.

tır ehliyeti gerekli evraklarNüfus Cüzdanı Fotokopisi : Üzerinde TC Kimlik numaranız yazan T.C. Nüfuz cüzdanı fotokopisi.

  • 10 adet fotoğraf (Biyometrik): Biyometrik özelliklere sahip ehliyet için çekilmiş 10 adet fotoğraf gerekmektedir.

Biyometrik fotoğraf özellikleri hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız

  • Diploma veya Öğrenci Belgesi : En az ilkokul veya 2.kademe okuryazarlık belgesi ile ehliyet almak için kursumuza başvurabilirsiniz. Mezun durumda değilseniz Öğrenci Belgesi alabilirsiniz.
  • Sabıka Kaydı :E-devlet sistemi üzerinden Sabıka Kaydınızı ücretsiz alabilirsiniz. Adliyede sıra bekleyip ödeme yapmanıza gerek yoktur. Kursumuza sabıkanız olmadığı hakkında beyan vermenizde kabul edilmektedir. Sabıka kaydında dikkat edilen bazı maddeler vardır. Aşağıdaki maddelerden hüküm giymiş olanlar ehliyet alamazlar.
  • a) 5237 sayılı kanun 188.madde  190. madde 191. madde ( uyuşturucu madde kullanmak ticaretini yapmak ve sarhoşluğu alışkanlık haline getirmiş olmak)
  • b) 5607 sayılı kanun 4. madde 7.fıkra (kaçakçılık suçu)
  • c) 6136 sayılı kanun 12.maddenin  2 ve devam eden fıkraları ateşli silahlar ve bunların mermilerini ülkeye sokmak

Merhaba! TIR Ehliyeti hakkında tüm sorularınızı Whatsapp üzerinden cevaplayabiliriz.

Whatsapp Mesajı Gönder!